Takipçi Satın Almak

Instagram, Twitter, Youtube ya da diğer mecralarda takipçi satın almak birçok kişinin yaptığı büyük bir hatadır. Özellikle Instagram Twitter üzerinden birçok kişinin hızla büyümek için başvurduğu yollardan birisidir.Ancak takipçi satın almak ne kadar hızlı büyüdüğünüz hissini size yaşatsa da işler pek öyle yürümüyor. Gelin takipçi satın almanın zararlarını konuşalım.

Instagram İçin Takipçi Satın Almak ve Zararları

Instagram üzerinden takipçi satın almanın zararları oldukça fazla ama en önemlisi algoritmalar tarafından düşüş yaşarsınız. Instagram algoritmaları düşündüğünüz kadar basit bir düzenek değildir. Hala tam olarak çözülemese de algoritmalar aslında içeriklerinizin dikkat çekici olmasıyla çalışır. Dikkat çeken bir içerik etkileşimi doğal olarak kazanarak, daha çok etkileşim almanızı sağlar. Ama takipçi satın aldığınızda bir anda binlerce takipçinin gelmesi Instagram algoritmaları ile ters düşer.

Instagram işlemler için belli süreleri göz önünde alır. Art arda mı içerikleri beğeniyorsunuz(yani seri beğenme içeriklere bakmadan beğenme gibi) art arda mı takip ediyorsunuz bunlar algoritmalar tarafından algılanır ve sizi spam olarak yani gerçek olmayan bir hesap gibi görmenizi sağlar. Instagram’da etkileşimde olmadığınız hesapların kişilerin paylaşımlarını bazen görmeyebiliyorsunuz bunun sebebi Instagram’ın her hesap için belirlediği yüzdesel gösterimlerden kaynaklanır. İşte siz her hatalı hareketinizde bu erişilecek kişilerinin sayısını düşürürsünüz. Takipçi satın aldığınızda tam olarak bunu yaşarsınız çünkü artık kara listedesiniz. Aldığınız takipçilerin hiçbir yararı olmaz. Bir paylaşım yaptığınızda erişim yüzdeniz düşmeye başlar. Sizin hikayelerinizi izleyenler azalır. İçeriklerinizi beğenenler azalır çünkü artık erişim yüzdeniz düşmüştür.

Takipçi Satın Almak Ve Influencer Olmak

Eminim sizin çevrenizde bunu yapanlar vardır. Takipçi satın alarak influencer olmaya çalışanlar. Görünürde gerçekten on bin ve üzeri takipçisi olanlar influencer olarak kendilerini tanıtabilirler reklam alabilirler link paylaşabilirler yani görünürde influencerlardır. Ama işler göründüğü gibi değildir. Düşük etkileşimler düşük izlenmeler düşük erişimler dolu bir hesap. Zaten alınan takipçiler genellikle aktif olmayan ya da gerçek olmayan hesaplardır. Peki bu kişiler kime öneride bulunuyor? Size ve hesabında başta var olan takipçilerine.

Peki kim bu Reklam verenler?

Reklam verenler genelde küçük işletmeler ya da sosyal medya yönetimi konusunda deneyim bilgi sahibi olmayan kişiler tarafından yürütülen iş yerleridir. Sosyal medya alanında kendini geliştirmiş firmalar asla sizin istatistiklerinizi ve gönderi etkileşim oranlarınızı istemeden işbirliği yapmaz. En basitinden birkaç eklenti ya da İnternet siteleri üzerinden kaç takipçinin gerçek takipçi olduklarını anlarlar. Yani size bu bilgileri istemeden bir dakikalık işlemlerle sizin gerçek influencer olup olmadığınızı anlarlar. Trendyol Hepsiburada ya da başka büyük firmalar sizi direk es geçer. Küçük firmalardan para kazanmaya başlasanız da etkileşim ve katkı almadıkları için sizinle tekrar çalışmazlar. Aslında sadece takipçi listenize göz gezdirmeleri bile her şeyi açıklar. O yüzden 10 bin takipçi olur ve link paylaşmaya başlarsam devamı gelir düşüncenize son vermenizi öneririm.

Takipçi Satın Almak ve Genel Zararları

  • Hesabınızın şifresini paylaştığınızda hesabınızı kaybedebilirsiniz.
  • Kontorlunuz dışında beğeniler ve takip hareketleri.
  • Hesap kapanması özellikle Twitter bu konuda baya koruyucudur.
  • Güvenilirik kaybı.
  • Algoritmalar tarafından sahte hesap olarak algılanması.
  • Kişisel verilerinizin ele geçirilme riski.

Takipçi Satın Aldım Nasıl Düzeltebilirim?

Öncellikle şifrenizi değiştirmekle başlayın. İki faktörlü kimlik doğrulamasını aktif edin ve takipçi satın almayı bırakın. İçeriklerinizi iyileştirin doğal etkileşim yaratabilecek içerikler üretin. Fazla hashtag kullanmayın. Üst süte çok fazla beğeni ve takip atmayı bırakın. Mevcutta olan takipçilerinizi korumaya çalışın. Yani eski düzenize geri dönün .Takipçileriniz artıkça etkileşim almaya başladıkça tekrar yükselmeye başlarsınız. Organik takipçiler artıkça gerçek olmayan hesapların oranı göze batmayacaktır. En iyi infleuncer da bile gerçek olmayan hesaplar olmaktadır o yüzden takipçilerinizi çıkarmak zorunda değilsiniz. Sayfanızın ve içeriklerinizin konusuna uygun kişiler ve sayfalarla etkileşim kurmanızı tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan Dijital Pazarlama Eğitimleri yazımızdan eğitimler alarak daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Aynı zamanda Instagram hesabımızdan güncel olarak bilgiler paylaşmaktayız.

© 2022 Created with Royal Elementor Addons